הוספיס בית

לרוב, מוענקים שירותי ההוספיס על ידי צוות רפואי הכולל אחיות, רופאים ועובדים סוציאליים הדואגים לעקוב אחר מצב החולה בעת שהותו בבית. במסגרת השירות הביתי מבקר צוות זה את החולה בביתו מספר קבוע של פעמים ומעניק לו (ולמשפחתו בעת הצורך) את כל העזרה הדרושה - אם רפואית ואם נפשית ורגשית.

חשוב לציין: צוות זה אינו שוהה בקביעות בבית החולה אלא מגיע בזמנים קבועים לביתו על מנת להעניק לו את הטיפול הדרוש.
 

מה כוללים שירותי ההוספיס בית?

ונסייע לכם ברגעים הקשים. חברתנו, המתמחה במגוון שירותים לקשיש הסיעודי, מספקת שירותי הוספיס בית. צרו עמנו קשר ונוכל לענות לכם על כל השאלות, להדריך ולספק לכם את כל המידע החשוב בנושא.
 

אנו כאן בשבילכם

להישאר בסביבה הטבעית והתומכת ברגעים הקשים
 
חולים סופניים, כמו גם בני משפחותיהם, מעוניינים כי הרגעים הקשים ביותר של יקירם יעברו עליהם בצורה המכובדת ביותר, עם כמה שפחות כאב (פיזי ורגשי) ובעיקר - בסביבה תומכת ומוכרת. הרפואה המודרנית, מתחשבת בשנים האחרונות ברצון טבעי זה של החולים במחלות שלרפואה אין מענה או יכולת להאריך את חייהם, ומעניקה להם תמיכה באמצעות הטיפול הפליאטיבי (טיפול תומך), המוכר גם כשירותי 'הוספיס'.
 
מהו טיפול פליאטיבי? 
על פי משרד הבריאות טיפול פליאטיבי הינו חלק מגישה טיפולית שנועדה לשפר את איכות החיים של חולים סופניים ובני משפחותיהם בהתמודדות עם המחלה חשוכת המרפא.
מתוך אתר משרד הבריאות: "התקדמות הטכנולוגיה והרפואה המודרנית מאפשרת ריפוי ושיפור של מחלות רבות. עם זאת, יש מחלות או שלבים במחלה שבהם לא ניתן עוד לרפא את החולה, והמחלה היא מתמשכת (כרונית) ומצבו של החולה אף מתדרדר. מצב זה עלול לקרות במקרים מסוימים של מחלות סרטן, באי ספיקת לב בחומרה קשה, מחלת ריאות כרונית מתקדמת, אי ספיקת כליות קיצונית, דמנציה ומחלות ניווּניות אחרות".
הוספיס בית, הנחשב לחלק מהטיפול הפליאטיבי, מאפשר לחולים במחלות סופניות להישאר בביתם בתקופת חייהם האחרונה ולקבל בו את כל הטיפול והתמיכה הנדרשים מצוות מיומן (הכולל רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים ועוד).
 
מהי מטרת שירותי ההוספיס?
  • לאפשר לחולה להמשיך ולנהל חיים עצמאיים ומכבדים ככל האפשר, למרות המחלה.

  • להקל ככל שניתן על החולה במחלה חשוכת המרפא: למנוע סבל מיותר ולהעניק לו את הטיפול המתאים שיקל על כאביו - הן בשעות היום והן בשעות הלילה.

  • לסייע בהתמודדות הנפשית של החולה ושל בני משפחתו המלווים אותו ולספק להם את כל התמיכה הרגשית הנדרשת.

 
למי מיועד הטיפול הפליאטיבי?
לחולים במחלות סופניות (כגון אלצהיימר, מחלות כליה, מחלת הסרטן ועוד), בעלי תוחלת חיים של מספר חודשים, שלרפואה אין עוד אפשרות לרפא או להאריך את חייהם.
 
היכן מוענק הטיפול הפליאטיבי ומי מספק אותו?
בשנים האחרונות קמים יותר ויותר גופים ומוסדות המעניקים טיפולים אלה. בפני החולה ומשפחתו עומדות מספר אפשרויות ומקומות בהם ניתן לקבל את הטיפול הפליאטיבי:
בבית החולה (הוספיס בית) או במוסד אשפוזי (הוספיס אשפוזי) - בתי אבות סיעודיים או מחלקות ייחודיות המיועדות לכך בבתי החולים הממשלתיים.
 
חשוב לדעת:

  • שירותי ההוספיס (הן הביתיים והן האשפוזיים) ניתנים לחולים סופניים במסגרת קופות החולים.

  • קבלת השירות מצריכה הפניה של רופא (רופא בית החולים או רופא משפחה של קופת החולים) המאשר את הצורך בהוספיס בית.

  • כל חולה סופני שקיבל הפניה לקבלת השירות זכאי לקבלו ללא תשלום.

 
היתרונות בהוספיס בית
היתרון המרכזי נובע בעיקר מהצורך של רבים מהחולים לקבל את הטיפול התומך ברגעים קשים אלה בביתם - בסביבתם המוכרת, הבטוחה והטבעית. הישארות החולה בביתו מקלה גם על ההתמודדות הנפשית שלו ושל בני משפחתו וכן מונעת מהחולה את השהייה במחלקת האשפוז הרגילה של בית החולים, הנחשבת לסביבה זרה, מנוכרת ומדכאת.

צרו עימנו קשר

pencil6, pencil, write, edit, blog, note
 
 

נשמח לעמוד לשירותכם - חייגו 072-33-80-355 או מלאו פרטיכם בטופס הבא: