אנו מזמינים אתכם להתרשם וליהנות משירותי הייעוץ וההשמה בבית האבות של חברתנו: נסייע לכם לאורך כל התהליך - החל מחיפוש בית האבות המתאים ביותר, בסיורים בבתי אבות, בהרשמה ועד השתלבותו והתאקלמותו של יקירכם בביתו החדש.
 

מחפשים בית אבות ליקירכם?

בוחרים בית חדש ומתאים ליקירכם
 
תהליך בחירת בית אבות להורים מעורב ברגשות, חששות ושאלות רבות. לעתים מקור ההחלטה על מעבר לבית אבות הוא שינוי במצב הבריאותי של אחד ההורים, ולעתים המקור הוא רצונם של ההורים עצמם המבינים כי הגיעה העת לעבור למסגרת מגינה ובטוחה יותר שתעניק להם את כל השירותים החשובים בגילם המתקדם.
 
כאמור, לצערנו ישנם מקרים בהם מי שנאלץ לקבל את ההחלטה על המעבר הם ילדי ההורים הקשישים. בחלק מהמצבים יזדקקו ההורים למסגרת שתשגיח עליהם, תדאג לכל צורכיהם ואפילו תסייע להם בפעולות היומיומיות, מצב שמקשה על ההחלטה המונחת לפתחם של הילדים.
 
מחפשים בית אבות להוריכם?
לא משנה מה הצורך העומד מאחורי ההחלטה על המעבר, המדריך שלפניכם יסייע לכם בתהליך החיפוש, הבחירה והמעבר של יקיריכם לבית האבות: נתאר לכם את התהליך ונעניק לכם מספר טיפים, נקודות ושיקולים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בעת החיפוש ובטרם תקבלו את ההחלטה החשובה.
 
הטיפ הכי חשוב
לפני כל השיקולים שנציין כאן, חשוב לזכור כי בית האבות שתבחרו להוריכם צריך להתאים קודם כל למצבו הבריאותי ולצרכיו הרפואיים. בנוסף, יחד עם הרצון להתאים ככל הניתן את בית האבות ליקירכם, חשוב שהוא יתאים גם לכם מבחינות חשובות כמו קירבה גיאוגרפית, זמינות ונגישות - בחירת בית אבות מתאים ליקירכם אך כזה שלא תוכלו לבקר בו באופן סדיר יפגע תפגע בסופו של דבר גם בהוריכם.
 
התייעצו עם הגורמים המוסמכים
זכרו כי מי שמטפל ביקירכם בשגרה מכיר אותו הכי טוב וכן את צרכיו הרפואיים, התרופתיים ועוד. לכן, חשוב כי כבר בתחילת הדרך תקבלו תמונת מצב מלאה על מצבו הרפואי של יקירכם ותתייעצו עם רופאיו ומטפליו בנושא. זה גם יסייע לכם בהמשך הדרך בסינון בתי אבות שאינם מתאימים ליקירכם.
 
שתפו את יקירכם
אנו יודעים שבחלק מהמקרים זה לא יתאפשר. אך במידה שכן (ואפילו אם בצורה חלקית), חשוב שתספרו לו ככל שניתן על התהליך, שתשתפו אותו בלבטים, באפשרויות השונות ובאופן כללי – בעתידו במקום החדש. לא תאמינו כמה זה יסייע להתאקלמותו וגם יוסיף לביטחונו כאשר ייווכח שמתחשבים בדעתו, אפילו אם באופן חלקי ביותר, בקבלת ההחלטה. שיתוף יקירכם בתהליך גם ילמד אתכם על צרכיו ויסייע לכם לדעת מה נכון יותר עבורו.
 
התמקדו בשירותים הרפואיים שמעניק בית האבות
הוריכם אינם צעירים. חלק משמעותי מחייהם קשור בשירותי הרפואה שהם צורכים באופן יומיומי, ולכן חשוב לוודא כי חלק זה לא ייפגע ושהם יוכלו להמשיך ולקבל את כל הסיוע התרופתי והטיפולי גם בביתם החדש. בנוסף, חשוב שתוודאו כי בבית האבות קיים צוות רפואי הזמין במקרי חירום, יכולת פינוי מהיר לבית חולים ועוד.
 
היכן בית האבות ממוקם?
לסוגיית המיקום יש משקל חשוב מאוד בבחירת בית האבות. זכרו כי בחירת המסגרת היא השלב הראשון בתהליך. לאחר מכן תרצו בוודאי לבקר את יקירכם שימתין בכיליון עיניים לביקורים אלה שיסייעו לקליטתו ולשהייתו העתידית. לכן, חשוב שבית האבות יהיה נגיש וקרוב ככל הניתן אליכם - בני המשפחה הקרובים, קרבה שתקל עליכם ותחסוך מכם נסיעות ארוכות ומייגעות בכל פעם שתרצו לבקר את יקירכם.
 
בדקו כמה בתי אבות
אל תסתפקו בבדיקת אחד בלבד. אף אחד מאתנו אינו מומחה לבתי אבות ולכן חשוב שתבקרו ותבדקו מספר בתי אבות על מנת שתוכלו לעמוד על ההבדלים בין בית אבות אחד למשנהו. זכרו כי ישנן שלל אפשרויות ומסגרות המתאימות למגוון אוכלוסיות, צרכים ומצבים רפואיים וכדאי לבדוק אותן. בדיקה של מספר בתי אבות גם תלמד אתכם בכל ביקור עוד ועוד על התחום כך שתוכלו לדעת טוב יותר על מה להתעכב, מה לשאול ומה לבדוק בבית האבות הבא.
 
ערכו סיור מקדים בבית האבות
ואל תסתפקו רק במידע שקיבלתם באתר האינטרנט או בשיחת הטלפון. נסו לבקר בו יותר מפעם אחת, ואם זה אפשרי - לבקר בו לפחות פעם אחת גם עם יקירכם. בביקור חשוב שתתעכבו ותבחנו מספר פרמטרים: רמת הניקיון, רמת הצפיפות בחדרים, רמת האוכל והמגוון המוגש לדיירים בארוחות השונות ועוד.
ועוד דבר: לפני שאתם יוצאים לבתי האבות בצעו מחקר קטן בטלפון ובאינטרנט וסננו מראש את כל אלה שאינם מתאימים ליקירכם. חבל שתבזבזו את זמנכם היקר בביקורים מיותרים במקומות שלא עברו סינון ראשוני שלכם.
 
דברו עם הצוות והדיירים
שוחחו עם צוות בית האבות ואפילו שאלו שאלות את הדיירים שתפגשו בביקור. דיירי המקום יסייעו לכם להתרשם מבית האבות ממקור ראשון ונטול אינטרסים ולעתים גם יספקו לכם מידע יקר ערך.
 
שאלו חברים ובקשו המלצות
למרות כל הקדמה והמידע הרב שניתן למצוא באינטרנט, דווקא שיחה עם חברים או מכרים שהוריהם מתגוררים בבית אבות עשויה להעניק לכם את עצת הזהב ואפילו להכיר לכם את בית האבות שיתאים להוריכם. לכן חשוב שתתייעצו ותבקשו המלצות מכל מי שמכיר את התחום ועמד בפני החלטה דומה.
 
לבסוף, זכרו שיש עוד המון דברים, קטנים כגדולים, שכדאי ורצוי לברר עם צוות בית האבות בטרם תקבלו את החלטה: הימצאות הרישיונות המתאימים, אופי האוכלוסייה בבית האבות, תנאי תשלום, מספר מטפלים ביחס למספר הדיירים במחלקות, שעות פעילות, פעילויות חברתיות, מספר דיירים בכל חדר ועוד. שאלו את כל אלה ואל תפסחו על כל פיסת מידע שנראית לכם חשובה.

בחרתם את בית האבות?
כעת כל שנותר הוא להתכונן ליום המעבר של יקירכם.
חשוב שתתכוננו היטב ליום חשוב זה, שישפיע במידה רבה על התאקלמותו העתידית וכן על הרגשתכם:
נסו לתאר ליקירכם ככל הניתן מה עומד לקרות ביום המעבר וכן את שגרת יומו החדשה בבית האבות. בנוסף, חשוב שתלוו אותו בכל רגע ביום המעבר, ככל שזה ניתן ומומלץ על ידי הצוות המקצועי שבוודאי מנוסה ויודע כיצד מומלץ להתנהל ביום חשוב זה.

צרו עימנו קשר

pencil6, pencil, write, edit, blog, note
 

נשמח לעמוד לשירותכם - חייגו 072-33-80-355 או מלאו פרטיכם בטופס הבא: