חברות סיעוד לקשישים

זקנה, מילה שמעוררת קונוטציות חיוביות ושליליות כאחד- אנו קוראים לשלב הזה בחיים גיל הזהב שכן אנו מכבדים ומוקירים את כברת הדרך שהלכו בה יקירנו עם חוכמת החיים שהם אספו וצברו בנתיב חייהם.  לצד החן שבזקנה יש גם תלות, קושי, אבדן יכולת וחולי.
 
חשוב לדעת כי בישראל ישנן זכויות המגיעות לקשישים שהגיעו לגיל פרישה וניתן סיוע לקשישים מהביטוח הלאומי. בנוסף, ישנן הטבות נוספות במקרים של סיעוד ניצולי שואה. על מנת למצות ולקבל את מלוא הזכויות המגיעות ליקירך צריך להתמצא בחוק ולעבור תהליכים שאורכים זמן ודורשים לא מעט בירוקרטיה.  קבלת הכוונה וליווי בתהליך מחברות סיעוד לקשישים יכולה לחסוך הרבה זמן ועוגמת נפש בדרך עד לקבלת מענה הולם ומותאם לצרכי יקירך.
 
במדינת ישראל ניתן סיוע לקשישים מביטוח לאומי בהתאם לחוק הסיעוד שקובע כי קשישים העומדים בתנאים יקבלו גמלת סיעוד שתסייע במימון עלויות הטיפול הסיעודי. גמלת הסיעוד אינה ניתנת כסכום כספי, אלא כשרותי סיעוד שמממנת המדינה בהתאם למדרגות הסיוע הקובעות את היקף שעות הסיוע. במקרים בהם מעסיקים הקשיש ומשפחתו מטפל סיעודי באופן ישיר ניתן לקבל את גמלת הסיעוד כסכום כספי המועבר ישירות לחשבון הבנק של הקשיש.
 

ניתן לקבל מגוון שירותים בחברות סיעוד לקשישים ולממנם באופן חלקי באמצעות גמלת הסיעוד, ביטוחים פרטיים או דרך קופ"ח, ובאופן פרטי. השירותים ניתנים במגוון תחומים בהתאם לצרכי הקשיש- רחצה והיגיינה, לבוש, ניידות, משק בית ועוד, ובהתאם להיקף שעות הטיפול להן הוא זקוק (החל ממספר שעות בים כמה פעמים בשבוע ועד טיפול מלא 24/7).
 
כמו כן, כאשר מדובר בסיעוד ניצולי שואה, ישנם הטבות ושירותים נוספים להם הם זכאים. במסגרת הזכויות הנוספות שמעניקה המדינה לניצולי השואה הסיעודיים, יוכלו אלה לקבל 9 שעות סיעוד נוספות, בנוסף למספר השעות אותן הם מקבלים מכוח קצבת הסיעוד. עזרה חשובה נוספת לה זכאים ניצולי השואה הקשישים, היא עזרה סיעודית קצרת מועד לאחר אישפוז. מי שנמצא זכאי יקבל כ- 50 שעות סיעוד לתקופה של חודשיים או עד לקבלת הזכאות לסיעוד מתוקף קצבת הסיעוד של הביטוח הלאומי.
 
יובל שירותי סיעוד, הינה מבין המובילות בחברות הסיעוד לקשישים, יש לנו ניסיון רב בליווי משפחות בתהליך למיצוי הזכויות מול הביטוח הלאומי ומתן שירות סיעודי בלתי מתפשר על ידי צוות מוסמך ומיומן שמעניק טיפול מכבד באנושיות וסבלנות.
 
 
 

נשמח לעמוד לשירותכם - חייגו 072-33-80-355 או מלאו פרטיכם בטופס הבא: