חוק סיעוד לקשישים

במדינת ישראל קיים חוק חוק סיעוד לקשישים. מטרתו של החוק להקל על בני המשפחה בטיפול בקשיש ולאפשר המשך חייו בקהילה, בביתו, בסביבתו הטבעית. חוק זה המאפשר לקשישים אשר זקוקים לסיוע ברמה היום-יומית  מתן מגוון רחב של שירותים כגון: טיפול אישי, עזרה בניהול משק הבית, כביסה, הסעות, ושירות במרכז.
 
קשיש שהגיע לגיל פרישה והוא תושב מדינת ישראל, גר בקהילה, עומד במבחן ההכנסה, אינו מקבל קצבה לשירותים מיוחדים מהביטוח הלאומי וזקוק לעזרת הזולת בביצוע פעולות יום יומיות זכאי לפי חוק סיעוד לקשישים לקבל גמלת סיעוד. גמלת הסיעוד אינה ניתנת ככסף, אלא כשירותים ומטרתה לסייע לקשיש ומשפחתו בפעולות היום יום מבלי לנתק את הקשיש מסביבתו המוכרת שבה הוא חש בטוח ונינוח.
 
העזרה הסיעודית בבית הקשיש ניתנת במגוון תחומים:
  • אישי- היגיינה ורחצה, לבוש, אכילה, שתייה, ניידות וכדומה
  • רפואי- נטילת תרופות, לקיחת מדדים וכדומה
  • משק בית- עזרה בניקיון, בישול, קניות, כביסה וכדומה.
בהתאם לחוק סיעוד לקשישים אפשר להמיר את שעות הסיעוד, לסכום כספי חודשי הנקרא גמלת סיעוד. גמלת הסיעוד עוזרת במימון חלקי של שירותי סיעוד פרטיים. ניתן להעזר גם במקורות מימון נוספים כגון, ביטוחים סיעודיים במסגרת פרטית או במסגרת קופת החולים, על מנת לקבל טיפול סיעודי בבית הקשיש בהיקף הרצוי- החל מכמה שעות מספר ימים בשבוע ועד טיפול צמוד 24/7.
 
לטיפול סיעודי בבית הקשיש יתרונות רבים. הקשיש נשאר בסביבה המוכרת לו וכך יכול לשמור על שגרת  חייו תוך קבלת העזרה הסיעודית בביתו באופן המותאם לצרכיו הייחודיים. הטיפול ניתן על ידי מטפלת סיעודית מוסמכת שמלווה את הקשיש, ובמקרים רבים אף הופכת לבת בית בביתו דבר שבפני עצמו תורם לשיפור איכות החיים מתוך הקשר הבין אישי שמתאפשר.
 
במקרים רבים היקף הסיוע שניתן במסגרת חוק סיעוד לקשישים אינו מספיק. ביובל שרותי סיעוד אנו מציעים את שירותן של אחיות ומטפלות מוסמכות ומיומנות בסיעוד קשישים שיכולות להעניק טיפול מקצועי, רגיש ומכבד המותאם לצרכיו הספציפיים של כל מטופל. אתנו תוכל להעניק ליקרך טיפול הולם ללא פשרות ולעצמך שקט נפשי. 
 
 
 

נשמח לעמוד לשירותכם - חייגו 072-33-80-355 או מלאו פרטיכם בטופס הבא: