עזרה סיעודית מביטוח לאומי

יקיריכם הגיעו לגיל הזהב, אתם רוצים לראותם חיים בסביבתם המוכרת, שמחים ואהובים. אך לפעמים גיל זה נושא עמו גם קשיים הנובעים מחוסר עצמאות והזדקקות לסיוע של אדם אחר, לעיתים כל מה שדרוש הוא סיוע בסיסי במטלות יום יומיות, אך לפעמים נדרשת עזרה סיעודית צמודה הניתנת על ידי עובדי סיעוד מוסמכים.

אם יקיריכם הפך סיעודי או נדרש לעזרה בחלק ממטלות היומיום, יתכן מאד כי אתם מתלבטים בנוגע למהי מסגרת הטיפול המיטבה ביותר עבורו- השארות בביתו, בחיק המשפחה והקהילה המוכרות לו וקבלת טיפול מאח/ות סיעודי/ת או טיפול במסגרת סיעודית כמו בית אבות סיעודי.
אדם שהגיע לגיל פרישה, מתגורר בביתו וזקוק לעזרת אדם אחר על מנת לבצע פעולות יום יומית כגון: להתלבש, להתרחץ, לאכול, להתהלך וכדומה, או שהוא זקוק להשגחה בביתו למען בטיחותו, זכאי לעזרה סיעודית מהביטוח הלאומי הנקראת גמלת סיעוד.
את העזרה הסיעודית מהביטוח הלאומי או גמלת הסיעוד ניתן לקבל באחד משני אופנים. אפשרות אחת הינה בחירה מתוך סל שירותים שונים בהתאם לצרכי הקשיש: ביקור במרכז יום, עזרה במטלות הבית, אספקת משדר מצוקה וכדומה. אפשרות שניה הינה קבלת גמלת הסיעוד בכסף במידה והקשיש עומד בתנאים שנקבעו ומעסיק מטפל צמוד.

ללא ספק ישנם יתרונות לטיפול הניתן בבית הקשיש על ידי אח/ות סיעודי/ית, אך חשוב לזכור כי קבלת החלטה לגבי אופן הטיפול הסיעודי צריכה להתקבל לפי מצבו הרפואי וצרכיו הבריאותיים של יקיריכם ובהתאם להמלצת רופאיו. 

עזרה סיעודית מהביטוח הלאומי מאפשרת לקשיש לקבל טיפול סיעודי בביתו, בסביבה בה הוא חש נוח ובטוח. את הטיפול בבית מעניקים עובדי סיעוד מוסמכים  ומנוסים היכולים להגיב בשעת הצורך למצבי מצוקה של הקשיש ולסייע במגוון מטלות יום יומיות. כמו כן, טיפול סיעודי בבית הקשיש מאפשר לו להזדקן בכבוד במקום בו הוא חש נינוח ובטוח, הטיפול האישי מאפשר היכרות עם שגרת יומו וצרכיו הייחודיים.

ביובל שירותי סיעוד אנו שמים דגש על טיפול המוענק בסבלנות, מסירות, אנושיות ורגישות לצרכי הקשיש. אנו מספקים שירותי סיעוד הניתנים על ידי עובדי סיעוד מוסמכים ואתם יכולים להיות בטוחים שיקיריכם בידיים טובות.
 
 

נשמח לעמוד לשירותכם - חייגו 072-33-80-355 או מלאו פרטיכם בטופס הבא: