שירותי הוספיס

כשאנו מדברים על חולים סופניים כיום, מרביתם מסיימים את חייהם בבית החולים בסביבה מנוכרת. לעומת בתקופות עבר המשפחה והקהילה הקיפו ועטפו את האדם החולה וליוו אותו עד מותו. תהליך פרידה כזה מאפשר משהו אינטימי. לכל אדם הזכות למות בכבוד.
 
אחת המטרות של שירותי הוספיס בבית החולה היא להכין את החולה ובני משפחתו למוות המתקרב ולסייע להם בהתמודדות הנפשית עם המצב. לאפשר להם להיפרד,לומר שלום, לסגור מעגלים ולקבל תמיכה רגשית. בעוד מטרת העל היא לאפשר לאדם לסיים את חייו בכבוד, למנוע סבל מיותר, ולהעניק לו את הטיפול לו הוא זקוק.
 
בשנים האחרונות הרפואה המודרנית מבינה את החשיבות שיש לאפשר לחולים שלרפואה אין מענה למחלתם לקבל טיפול תומך, הנקרא גם טיפול פוליאטיבי, ומוכר כשירותי הוספיס הניתנים בבית החולה בסביבתו הטבעית והמוכרת.
 
הטיפול הפוליאטיבי נועד לשפר את איכות חייו של החולה הסופני בהתמודדות עם מחלה חשוכת מרפא. שירות זה גם מסייע לבי משפחתו של החולה בכך שהוא ניתן בסביבה הביתית, אינו מצריך נסיעות לבתי חולים ומאפשר לבני המשפחה להיות קרובים. את החולה והמשפחה מלווה מטפלת פרטית שיודעת להיענות לצרכים הספציפיים של החולה ויכולה לסייע לבני המשפחה כיצד לתמוך ביקירם.
 
שירותי הוספיס המעניקים טיפולים פוליאטיביים יכולים להינתן בשני אופנים: הוספיס אשפוזי בבית אבות סיעודי,  או במחלקות המיועדות לכך במוסד אישפוזי ובבתי חולים. האפשרות השנייה הינה שירותי הוספיס הניתנים בביתו של החולה  על ידי אנשי צוות מוסמכים ומיומנים, רופאים, עובדים סוציאליים ואחות מוסמכת פרטית.
 
היתרון המרכזי של הוספיס בית הינו בכך שהשירות מאפשר לחולים לקבל את הטיפולים התומכים להם הם זקוקים ברגעים הקשים בסביבה מוכרת, בטוחה וטבעית. השירות מאפשר לחולה לקבל את התמיכה הרפואית והרגשית מבלי לנתק אותו מבני משפחתו. כמו כן, ליוו של אחות מוסמכת פרטית שמכירה את החולה ויודעת להיענות לצרכיו היחודיים מאפשר הענקת טיפול מיידי ואיכותי יותר.
 
ביובל שירותי סיעוד אנו מבינים את הצורך של חולים סופניים ובני משפחותיהם לאפשר לחולה לסיים את חייו עטוף בחום ואהבה, בסביבת ביתו תוך קבלת כל התמיכה הרפואית והרגשית. אנו מבינים את החשיבות של טיפול אישי הניתן על ידי מטפלת פרטית המיומנת ומוסמכת לכך, מטפלת שמכירה את הצרכים הספציפיים ויכולה לתת מענה מידי, דבר המאפשר שיפור משמעותי באיכות חיי החולה. 
 
 

נשמח לעמוד לשירותכם - חייגו 072-33-80-355 או מלאו פרטיכם בטופס הבא: